ВизиЯ Государство Право Як донька головного комуніста Анголи стала нафтовим магнатом

Як донька головного комуніста Анголи стала нафтовим магнатом

Яка іронія. Донька комуністичного диктатора Анголи отримала найбільшу нафтову компанію країни, тепер в країні останні роки тривають реформи і її "розкулачують"

Донька експрезидента Анголи віддасть державі акції нафтової компанії, які коштують 422 мільйони євро

Изабелла душ Сантуш - миллиардерша из Анголы, которая стала богатой благодаря отцу

За радянських часів однією з держав Африки, яка дружила з СРСР, була Ангола. Президентом там аж 37 років (до 2017-го) був Жозе Едуарду душ Сантуш, якого в Кремлі вважали дуже прогресивним діячем. На жаль, прості ангольці жодного прогресу не відчули: після правління душ Сантуша Ангола є однією з найбідніших держав Африки… Зате його доньку, Ізабель душ Сантуш, вважають найбагатшою жінкою цього континенту.

За оцінкою Bloomberg, під час правління свого батька в Ан­голі Ізабель душ Сантуш на­була чималеньких статків — понад 5 мільярдів доларів. Уже кілька років нова влада Анголи намага­ється повернути гроші, які, на її думку, вкрало в держави сімей­ство душ Сантушів. І перший крок на шляху відновлення справедли­вості вже зроблено.

За даними нідерландського видання Financieele Dagblad, 2006 року компанія Exem Energy при­дбала 6% акцій португальської нафтової групи Galp. Ці акції ко­штують зараз 422 мільйони євро. У ході слідства встановлено, що компанія Exem Energy фактично належить доньці експрезидента Анголи Ізабель душ Сантуш. Згід­но з рішенням Міжнародного ар­бітражного трибуналу, душ Сан­туш зобов’язана передати ці акції ангольській державній нафтовій компанії Sonangol.

Як в Анголі працює державна монополія на нафту

Читайте ВізіЯ на Google News

За вироком Трибуналу, «немає жодних сумнівів», що транзакція, у рамках якої Ізабель душ Сантуш придбала акції Galp за посеред­ництвом Exem Energy, є «нікчем­ною». Вирок вказує на незаконні оборудки, завдяки яким Ізабель душ Сантуш та її чоловік, який то­рік помер, збагатилися за раху­нок Анголи.

«Я пишаюся тим, що в одній з найбідніших країн Африки віднов­лено справедливість і покарано корупцію», — заявив адвокат ком­панії Sonangol Яс Баніфатемі. За його словами, рішення Трибуна­лу є «остаточним» і оскарженню не підлягає.

За даними 2017 року, Ангола була однією з трьох держав сві­ту з найнижчим рівнем життя. 20 з 25 мільйонів ангольців живуть у злиднях… При цьому столиця Анголи Луанда є найдорожчим містом світу для іноземців (дані 2017-го). Як підрахувала міжна­родна консалтингова компанія Mercer, Луанда була для інозем­ців дорожчою, ніж Гонконг, Токіо, Цюріх і Сінгапур. Як пояснили ав­тори дослідження, високу вар­тість життя в Луанді для інозем­ців спричиняє насамперед висока вартість оренди житла (за безпе­ку треба платити), а також ціни у ресторанах. Оренда двокімнат­ної квартири в Луанді коштува­ла 2017-го аж 4 тисячі доларів на місяць, а страва в ресторані — не менше 20 доларів. Ясна річ, поїс­ти там можуть тільки іноземці. Ан­гольцям це не по кишені…