ВизиЯ Государство Институты Трампа виключили з політики - інсайд за адміністрації президента США

Трамп напередодні імпічменту

Американське видання The New York Times опублікувала анонімну статтю, яку відмітили знаком "Реклама". Автор - високопоставлений співробітник в адміністрації Трампа. У виданні вважають, що публікація статті на умовах анонімності - єдиний спосіб донести важливу інформацію про стан справ в Білому домі.

Текст:

"Президентство Трампа зараз проходить таку перевірку, з якою не стикався ні один американський лідер до нього.І справа не тільки в розслідуванні спеціального прокурора. І не в тому, що лідерство пана Трампа розкололо країну. І навіть не в тому, що його партія може втратити більшість в Палаті представників, поступившись ним опозиції, яка наполегливо домагається відставки президента.

Трамп

Суть дилеми полягає в тому - і сам пан Трамп не до кінця це усвідомлює - що багато високопоставлених чиновників в його власній адміністрації старанно ведуть роботу зсередини, щоб припинити реалізацію деяких елементів його політичної програми і перешкодити прояву його гірших нахилів.

Я точно це знаю. Я один з них.

Внесу ясність: ми не маємо нічого спільного з «опором» лівих. Ми хочемо, щоб адміністрація домагалася успіхів, і ми вважаємо, що багато хто з наших політичних кроків вже зробили Америку безпечнішою і процвітаючою країною.

Але ми вважаємо, що ми служимо нашій країні, в той час як президент продовжує вести себе так, що його поведінка завдає шкоди здоров'ю нашої республіки.

Саме тому призначені паном Трампом чиновники пообіцяли зробити все можливе, щоб зберігти наші демократичні інститути і перешкодити прояву помилкових імпульсів пана Трампа до того часу, поки він не покине свій пост.

Корінь всіх проблем - аморальність президента. Всі, хто з ним працює, знають, що він не керується ніякими явними принципами в процесі ухвалення рішень.

Хоча на виборах він представляв Республіканську партію, президент не демонструє практично ніякої прихильності тим ідеалам, які консерватори довгий час проповідували: вільні погляди, вільні ринки і вільні люди. Він апелював до цих ідеалів хіба що в своїх заздалегідь написаних промовах. А в дійсності він відкрито кидав їм виклик.

Крім того, що президент Трамп регулярно заявляє про те, що преса - «ворог народу», його імпульси, як правило, спрямовані проти вільної торгівлі і демократії.

Не зрозумійте мене неправильно. Є все-таки світлі плями, про які преса в своєму практично нескінченному потоці негативних коментарів забуває згадати: ефективна дерегуляція, історична податкова реформа, посилення армії і так далі.

Однак всі ці успіхи стали можливі всупереч - а не завдяки - стилю керівництва президента - надто імпульсивному, конфронтаційному, обивательському і неефективному.

Від Білого дому до управлінь і агентств виконавчої гілці, високопоставлені чиновники в приватних бесідах зізнаються в недовірі до коментарів і дій їх верховного головнокомандувача. Більшість з них з усіх сил намагаються захистити свою роботу від впливу його примх.

Під час зустрічей з ним розмова постійно йде в бік і стає безпредметною, але постійно пускається в нудні порожні міркування, а його імпульсивність обертається непродуманими, неінформірованнимі і часом необачними рішеннями, які необхідно переглядати.

«Ніколи не можна заздалегідь передбачити, чи змінить він своє рішення в наступну хвилину», - поскаржився мені недавно один високопоставлений чиновник, засмучений зустріччю в Овальному кабінеті, в ході якої президент раптово відмовився від серйозного політичного рішення, прийнятого ним тижнем раніше.

Таке непередбачувана поведінка викликало б більше тривоги, якби не неоспівані герої, що працюють в Білому домі. ЗМІ часто позиціонують деяких радників пана Трампа немов би злочинців. Але насправді вони вже пішли на багато чого, щоб погані рішення не вийшли за межі Західного крила, хоча, очевидно, їм далеко не завжди вдавалося це зробити.

Можливо, в нинішню епоху хаосу це мало кого заспокоїть, але американці повинні знати, що в Білому домі є відповідальні люди. Ми повністю усвідомлюємо, що зараз відбувається. І ми намагаємося робити те, що правильно, навіть коли Дональд Трамп не хоче цього робити.

В результаті ми маємо двовекторне президентство.

Візьмемо, наприклад, зовнішню політику: в своїй публічній заяві та приватних бесідах президент Трамп демонструє симпатію до автократів і диктаторів, таким як президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, і майже не цінує ті зв'язкі, які об'єднують нас з нашими союзниками і однодумцями.

Однак досвідчені оглядачі відзначають, що адміністрація президента рухається іншим маршрутом, де такі країни, як Росія, піддаються критиці за їх втручання і караються відповідним чином і де союзники по всьому світу розглядаються як партнери, а не як противники.

Що стосується Росії, наприклад, президент не хотів висилати безліч шпигунів пана Путіна у відповідь на отруєння колишнього російського шпигуна на території Великобританії. Він кілька тижнів скаржився на те, що високопоставлені представники його адміністрації втягнули його в подальшу конфронтацію з Росією, і висловлював невдоволення у зв'язку з тим, що США продовжують вводити санкції проти цієї країни за її погану поведінку. Однак його команда, що займається питаннями національної безпеки, знала, як потрібно себе вести: такі заходи були необхідні, щоб залучити Москву до відповідальності.

Це зовсім не робота так званої глибинної держави. Це робота стійкої держави.

З огляду на ту нестабільність, яку багато спостерігають, в кабінеті, вже почалися тихі розмови про те, щоб скористатися 25-ю поправкою, яка запустить складний процес зі звільнення президента від займаної ним посади. Однак ніхто не хоче провокувати конституційну кризу. Тому ми будемо робити все можливе, щоб вести адміністрацію в правильному напрямку до тих пір, поки все не закінчиться тим чи іншим чином.

Серйозну тривогу викликає не стільки те, що пан Трамп зробив з президентством, скільки те, що ми як нація дозволили йому зробити з нами. При ньому ми опустилися на щабель нижче і дозволили нашому дискурсу втратити цивілізованість.

Сенатор Джон Маккейн дуже точно про це написав у своєму прощальному посланні. Всі американці повинні прислухатися до його слів і вирватися з пастки племінного світогляду.Нашою вищою метою має стати об'єднання на підставі загальних поглядів і любові до нашої великої країни.

Можливо, з нами більше немає сенатора Джона Маккейна. Але у нас назавжди залишиться той приклад, який він нам подавав - орієнтир, що допомагає повернути гідність в суспільне життя і в наш національний діалог. Можливо, пан Трамп боїться таких людей, але ми повинні почитати їх.

Усередині адміністрації присутній таємне опір людей, які вирішили поставити інтереси своєї країни на перше місце. Однак по-справжньому ситуацію можуть змінити тільки прості громадяни, які здатні піднятися над політикою, навести мости і відмовитися від різноманітних ярликів на користь лише одного: американці. "

Кажуть, автор статті - віце-президент США - Майк Пейнс