ВизиЯ Государство Институты Перестрілка НАБУ и СБУ - війна за перерозподіл сфер впливу

Свій проти Чужого і ще суддя Чаус

Це якийсь триндець. Якщо перестрілку в Княжичах можна було списати на інституційний конфлікт між старою ГПУ і новими антикорупційними структурами, а також на особисті амбіції Арсена Авакова, то вчорашні перегони між спецназами НАБУ і СБУ точно не прив'яжеш до національних особливостей конкурентної боротьби в надрах «зеленої» влади.

Суддя Чаус знайшовся!

З двох причин. Перша - СБУ давно перетворилася в модельне агентство особистого друга Зеленського. Контрабанда, фінансові наскоки на бізнес, зачистка ринку під особисті інтереси замість прямих функціональних обов'язків (ну там боротьба з диверсантами, контррозвідка та інші нудні речі) - це сучасна Служба безпеки лейтенанта Івана Баканова. Для нього головне, що скаже Вова, а не що відповідає національним інтересам країни, конституції та законам. Попрохав вкрасти суддю Чауса - його тишком-нишком вивезли з Молдови, організувавши спецоперацію проти дружньої нам країни.

Друга причина полягає в тому, що для нинішньої української влади є «свої» державні структури, а є «чужі». Перші вже приватизовані, там розставили своїх людей, їх перевели в режим роботу «Вова просив - зробіть». Нічого особистого, тільки бізнес і сприйняття світу в логіці французького короля-сонця Людовіка XIV: «держава - це я». У сенсі «Україна - це Володимир Зеленський».

«Чужі» структури, як то Верховна Рада, Кабінет міністрів, конституційний і верховний суди, заморожені. Конституційний функціонал більшості органів державної влади переведений в РНБО, де в режимі Політбюро ЦК КПРС можна визначати, кого саддати, кого милувати, у кого відбирати бізнес, кому дарувати ресурси, заводи і пароплави...

Природно, в другу категорію «чужих» потрапили НАБУ - дісталося в спадок від триклятого Порошенко та американців. Після того, як не вдалося скинути Артема Ситника, вирішили просто ігнорувати структуру. Або робити все всупереч логіки державного управління.

В НАБУ дивуються, чому сталася перестрілка і звідки взялися сбушники. Так все звідти - корпоративна структура безпеки угруповання «95 квартал» зачищає свої грішки. Тут же головне питання в тому, чому вкрали, куди вивезли, хто розмістив фото і навіщо потрібно було змінювати дислокацію судді Чауса. Як не вульгарно звучить, але цей хлопець щось про них знає або мав з ними справу. Того «зелені» його і охороняють. Від правової системи держави Україна.

НАБУ і СБУ не поділили суддю Чауса

Який висновок, запитаєте ви? Та ніякий. Чекаємо, що буде надалі. Цирк приїхав надовго, обіцяє нас радувати ще протягом двох-трьох років. А може, й бвльше.

Звичайно, іноді урагани трапляються. Але клоуни народу подобаються, люди плескають у долоні, вимагаючи все нових відосіков і соціальних подачок від «самого чесного і благородного».

Ексцеси, на зразок перестрілки НАБУ і СБУ, тільки наближаються. Потрібно ж демонструвати, що вони чогось там роблять. Борються з олігархами, наприклад. Уявляю собі перформанс, коли викрадуть Жеваго або Пінчука. Ось тут цирк дійсно почнеться...