Що робити, коли зустріч з токсичними людьми - неминуча?

Що робити, коли зустріч із токсичними людьми неминуча? "Це не про мене", - говоримо ми собі. Але в реальності більше 80% наших повсякденних контактів — це люди, які нам морально та фізично неприємні.

Що робити з токсичними людьми?

Часто ми йдемо на компроміси, розуміючи, що життєві зустрічі — це одне, а життя — зовсім інше. Тому нам вдається згладити неприємні відчуття, пережити, щоб деякі речі ніколи більше не повторювалися.

Не будемо забувати й про внутрішній психологічний конфлікт: ми погоджуємося з суспільною думкою, що світ вертиться навколо нас, але насправді все навпаки. Всесвіт куди грандіознійший, ніж звичайне “Я”, навіть якщо ви — впливова людина. Так, багато що відбувається завдяки нам і з нашої вини, але ми всі, люди, взаємопов’язані. Немає жодного сенсу відповідати за чужий поганий настрій, елементарну невихованість чи ірраціональність. “Іспанський сором” — це моральний мазохизм, самознищення власної особистості.

Ось чому деяких людей потрібно просто прийняти та пробачити. Токсичність = хвороба Як не крути, буває, що замість схеми «зрозуміти і пробачити» хочеться все ж таки відповісти. Повернутися до власної душевної рівноваги. Але наші дії запускають бумеранг, який нам ще прилетіть. Або родичам, колегам, близьким. Конфлікти никому не потрібні. Тому спочатку думаємо, потім робимо. Діяти раціонально, - все, що вимагає від нас життя.

Конфліктувати чи сперечатися з людьми, які мають іншу модель поведінки, абсолютно безглуздо. Все, що вони намагаються зробити, це втягнути вас у свою гру. І коли мені не вдається просто відпустити ситуацію, я проводжу аналогію з хворобою. Коли все летить до біса Часом кожен із нас буває токсичним.

Стрес, накопичена втома, особисті обставини вибивають із колії. І хоча ваші близькі знають, що ви хороша і, як заведено говорити, екологічна людина, спілкуватися з вами в такий період ще те «задоволення».

Коли ці моменти трапляються у житті колег — дещо інша історія, адже це впливає на ефективність всього робочого процесу. У такому разі можна вдатися до трьох стратегій, залежно від типу співробітників. Якщо людина у важкі моменти звикла переживати сама, то запропонуйте їй взяти відгул на кілька днів або піти у відпустку.

Джерело наших емоцій – це ми самі Я вважаю, що засмутити нас, змусити нервувати чи переживати можемо лише ми самі. Мої межі сприйняття хамства дуже залежать від мого настрою та рівня внутрішнього балансу.

Щоб не витрачати ресурс, багато речей я схильна сприймати як жарт. Але іноді я теж буваю на взводі, втомлена різними процесами — і ображаюся на сказане.

І не тому, що хтось намагався мене образити, а тому, що я впустила у себе цю емоцію. Часто ми віримо, що нашими емоціями керує хтось ззовні, тоді приходять образи на певні слова чи вчинки.

Советская мода 50-х: что носили наши бабушки и дедушки - история СССР Советская мода 50-х: что носили наши бабушки и дедушки 50–е годы прошлого столетия - это более стабильное время после военного... 23 вересня 2021 / Дрес код
Военно-воздушная операция в Сирии: причины, итоги Турция продолжает бомбить сирийский Курдистан ВВС Турции приступили к бомбардировкам позиций боевого крыла РПК... 23 січня 2018 / Політика
Частная собственность - это противовес всесилию государства Украинцы до сих пор остаются российскими крепостными Украинскому обществу не следует ожидать значимых изменений после... 06 серпня 2020 / Право
Рынок недвижимости Украины: прогноз ситуации в 2016 году Рынок недвижимости Украины за 2015 год В 2015 году рынок недвижимости Украины не отличался динамичностью —... 28 грудня 2015 / Ринки
Погода