Пізнє материнство: причини та можливі ускладнення

В останні роки багато жінок у віці після 40 років стали мамами, які щасно виносили та народили дітей.

Пов'язано це насамперед із високим рівнем розвитку медицини та зростанням соціальної ролі жінок у суспільстві. Суспільство перестає бути занадто “мускуліним”. Зараз мало хто вважає, що народження дитина — це справа виключно молодості та юності.

Пізнє материнство та його причини

Причини так званого «пізнього материнства» різні: бажання мати ще одну дитину, є можливість, дозволяють доходи, батьки сподіваються у такий спосіб вирішити свої особисті проблеми або навіть зберегти сім'ю.

Пізнє материнство - це щастя

Цей список можна продовжувати ще довго, але рішення пари народжувати в такому віці - завжди раціональне і мотивоване соціальними причинами. Матерями стають жінки віком 40+, які досягли певних кар'єрних висот та економічно забезпечені.

Така жінка, реалізувавши себе на професійній ниві, усвідомлено підходить до материнства. Вона прагне економічної стабільності, лише потім одружується і народжує дітей.

Цікаво, що у США кількість жінок, які народили після 40, перевищила кількість 20-річних породілль. Пізнє материнство поширене і серед знаменитостей: кіноакторок, співачок, які довгі роки займалися кар'єрою та змогли народити дитину лише після 40.

Пізніми мамами часто стають жінки, які одружилися другий раз. Проте народження дитини — це майже завжди проблема, якщо є високооплачувана робота. Тому нерідко декретна відпустка скорочується до кількох місяців, а то й тижнів.

Крім того, - і це стосується майже всіх породілль, - допомога держави мізерна. Розраховувати на допомогу старшого покоління складно, оплата няньки багатьом не по кишені.

Який вихід? Робота фрілансером або онлайн-консультантом. Як не дивно, коронавірус зіграв позитивну роль: проводити зустрічі, читати лекції, вести заняття можна і онлайн.

Ризики пізнього материнства

На думку медиків, жінка усвідомлює свою готовність до материнства набагато пізніше, ніж настає біологічна готовність до народження дітей. Мами старшого віку більш стійкі до стресів, вони свідомо ставляться до своєї поведінки під час вагітності та пологів, виконують усі обстеження та дотримаються рекомендацій лікарів.

Які ризики пізнього материнства?

Вони спокійно народжують здорову дитину, яку вважають подарунком долі. Особливо для тих, хто не міг завагітніти за медичними показниками та проходили багаторічне і дороге лікування.

Слід розуміти, що ризик пізнього материнства існує. Це велике навантаження на материнський організм, який має певні медичні проблеми; у жінки менше сил і здоров'я, щоб виростити та народити здорову дитину.

Тому необхідно вести здоровий спосіб життя, добре харчуватися, виключити алкоголь та куріння, займатися фізкультурою, не нервуватись, бути врівноваженою.

Вагітність та пологи також можуть викликати ускладнення для матері та дитини.

На жаль, жінки, які народили дитину після 40+, можуть зіткнутися з різними патологіями. Наприклад, синдром Дауна та інші. Така патологія у 9 разів частіше зустрічається у дітей 40-річних, ніж тих, хто народив після 30-ти.

Цю обставину необхідно враховувати жінкам у віці 35+, які вперше зважилися на вагітність.

Хоча це не означає, що треба відмовитися від материнства. Існують і застосовуються сучасні методи тестування плода на генетичні відхилення на різних термінах вагітності, а також скринінги, що проводяться у жіночих консультаціях.

Також не виключається дострокове переривання вагітності з метою збереження життя матері та дитині. Це відбувається, коли після 39 тижнів організм матері витратить весь свій ресурс на вагітність або якщо дитина не може самостійно народитися. Тоді застосовують кесарів розтин.

Що робити, коли пологи вже близько?

Жінці 40+ треба заздалегідь обрати лікаря та пологовий будинок. Хоча б для того, щоб в в екстреному випадку надати допомогу матері та дитині.

Що робити, коли пологи - завтра

Корисно вивчити відгуки на сайтах клінік, форумах матусь, прислухатися до їхніх порад.

Часи змінюються, але стереотипи залишаються. І в наш більшість вважають, що така мама постаріє, буде схожа на бабусю, не встигне виростити дитину до повноліття, тощо.

Але відчуйте щастя після народження довгоочікуваної дитини!

Звичайно, не обійдеться без труднощів: у такому віці важче відновлюватися після пологів, переносити безсонні ночі, примхи малюка та багато іншого.

Не всі мами розуміють, скільки одразу з'являються проблем, і не лише фінансових.

Зміниться увесь уклад сім'ї, і до цього треба бути готовим. Не боятися і прислухатися до міфів та чуток. Потрібно готуватися усвідомлено, розуміти, які процеси проходять в жіночому організмі та виконувати всі вказівки лікаря.

Пізні мами зазвичай відповідально ставляться до довгоочікуваного народження малюка, тому пологи ніби омолоджують їх, надаючи сили та енергію.

Вони стежать за своєю зовнішністю, намагаються бути стильними та молодими, багато займаються з новонародженими, розвивають їх. Вони та їхні діти обов'язково будуть щасливими.

Эксперт: Россия убивает послов РФ в разных странах мира Кремль мобилизирует дипломатов Серия громких смертей российских послов в разных странах мира говорит... 16 березня 2017 / Лідери
Сельские старосты включаются в систему президентской вертикали Зекоманда отменила выборы сельских старост. Что это означает? Зекоманде нужно сваливать на кого-то свои неудачи. А заодно демонстрировать,... 19 травня 2021 / Політика
Россия никогда не смрится с независимостью Украины и украинской идентичностью Азовский рубеж: Россия атакует Воистину, но самый преданный украинский патриот в Москве – это Путин. 26 листопада 2018 / Політика
Справжній діагноз: Зеленський писав новорічне вітання три дні Зеленський писав новорічне вітання три дні Особливий прокол, крупний план на нашу військову й ветеранку, яка ніби... 04 січня 2022 / Політика
Погода